Vyrábíme ručně a s láskou ke dřevu, kterým se necháme při výrobě vést. Vznikají tak originální kousky, které přináší do vašich domovů přírodu a harmonii, žijí s Vámi, klidně i několik generací.

Koupelna, umyvadlo z jasanu

Zákazník si přál desku z masivu pod kamenné umyvadlo. Když jsme po hrubém opracovaní desky viděli nádhernou kresbu jasanového dřeva, vyvstala otázka, zda by nešlo umyvadlo vyhloubit přímo do dřeva. Řekli jsme, že šlo a jak to dopadlo? Jednoduchý, čistý design, umyvadlo začíná plynule a prohlubuje se postupně až ke odtokovému kanálku tak, jak nás vedla kresba dřeva.

Údržba je běžná jako v každé koupelně. Výhodou dřeva se správnou povrchovou úpravou je, že se vodní kámen na povrchu neusazuje, nejsou vidět žádné kapky, nebo fleky, voda se po dřevě krásně sveze a nestříká.

Přírodní materiály vybízejí k relaxu, odpočinku a navozují pocity harmonie. Jako na dovolené v tropickém ráji.  Za nás dřevo do koupelny určitě patří.

 

 

Interiérový jídelní stůl a lavice z Vlašského ořechu

Jídelní stůl byl vyroben z jednoho stromu vlašského ořechu. Masiv o tloušťce 5cm, stolová deska ze 3 kusů vklíněných do sebe a lavice.  Podnoží bylo vyrobeno na míru z oceli, povrchová úprava komaxit. Celková váha stolu bez lavic je kolem 100Kg

Přáním zákazníka bylo zachovat co nejvíce přirozenou strukturu a tvar dřeva. Přirozené praskliny jsme zajistily nerezovými motýlky. Lavice kopírují tvar stolu.

 

 

 

Venkovní dubový stůl

Tento stůl byla částečně renovace. Zákazník měl krásnou masivní dubovou desku „ošetřenou luxolem“ a chtěl z toho udělat stůl na venkovní terasu. Dubový masiv  o tloušťce 7cm, rozměry 70x150cm.

Jídelní stůl, americký ořech

Při výrobě stolu z amerického ořechu, jsme chtěli zachovat co nejvíce z mohutnosti, přirozené krásy a hlavně tvaru dřeva, tak jsme vytvořili stůl s mezerou na jedné straně. Bylo nutné upravit podnoží tak, aby vizuálně nerušilo, a přesto aby byl stůl dostatečně pevný i třeba k tanci na stole.

Americký ořech je přirozeně tmavé dřevo, které v interiéru při neinvazivní povrchové úpravě voní po ořechu klidně i několik let.

 

Líbí se Vám co děláme?

Máte svůj vlastní nápad? Nebo nám necháte volnou ruku při výrobě? Zavolejte nebo napište, můžeme se nezávazně potkat a něco společně vytvořit…

Kontakt